• profesionální přístup ke každé zakázce včetně výroby vzorku
  • výrobu replik dlažby od 1 kusu po velkoseriové zakázky 
  • stoprocentní kvalitu ojedinělé ruční zakázkové výroby
  • možnost vlastnit neopakovatelné originální obrazce dlažby
  • vytvoření návrhu a přesné kopie jakékoli historické dlažby

O nás

Jsme ryze česká rodinná firma, ovládající řemeslo výroby historické, ručně sypané, celoprobarvené keramické dlažby. Takováto svými vlastnostmi jedinečná ostře pálená secesní dlažba - retro dlažba nás okouzluje v historicky cenných stavbách již od konce 19. století.

Technologie výroby repliky neglazovaného slinutého střepu, historizující ostře pálené keramické dlažby vychází z původních, více jak 140 let starých receptur. Používá se zejména v historicky cenných objektech a budovách, které vyžadují dobové, stylové nebo originální podlahy z keramických hmot. Tato kvalitní historizující dlažba, retro dlažba dosahuje trvale vynikajících hodnot v odolnosti proti opotřebení, otěru, tvrdosti ( dle Mohse st. 8 ), pevnosti v lomu ( 450kg/ks ), špinivosti a mrazuvzdornosti (do 0,2% !) i díky jedinečné tloušťce střepu 15mm!

NEVYRÁBÍME obyčejnou CEMENTOVOU (betonovou) dlažbu, která se musí chránit voskováním proti vodě apod.

Ochotně a velmi rádi Vám poradíme při výběru jednotlivých tvarů a vzorů v souvislosti s okolním prostorem. Vyrobíme Vám i takové vzory, které se na Vaše přání již nikde nebudou opakovat a zaručí Vám tak jedinečnost a originalitu. Ke každé zakázce přistupujeme profesionálně a snažíme se vyhovět každému přání našeho zákazníka. Samozřejmostí je osobní schůzka, výroba vzorků i v jednotlivých barevných kombinacích.

Manufaktura se nachází v Černilově u Hradce Králové, odkud naši historickou dlažbu dovezeme na jakékoliv místo v republice i mimo ni. Realizace mimo ČR máme např. ve Vídni, v Berlíně, Hamburku, Drážďanech, Lipsku, Krakově, Mnichově, Bratislavě, Košicích, Budapěšti atd.